Ze względu na wakacyjny okres przewidujemy zajęcia w postaci szkoleń webowych, konsultacji internetowych rozciągniętych w czasie. Przewidywany termin wakacje 2010 (lipiec, sierpień, wrzesień).

Po wstępnym krótkim szkoleniu, poznaniu się uczestników, oraz wybraniu tematów zostanie wybrana grupa osób która będzie realizowała cykl Szkoły. Uczestnicy, mentorzy nie będą zobligowani do poświęcenia całego czasu (trzech miesięcy) na zgłębianie wiedzy i doskonalenie umiejętności. Wiedząc, że jest to okres wakacyjny – każdy z uczestników sam dobiera czas oraz formę realizacji. Podjęcie rozwiązania problemu musi być przedyskutowane z mentorem oraz wybranie najwłaściwszego czasu. Jeżeli nawet w damy okresie nie jest dostępny mentor, uczestnik zawsze może liczyć na pomoc zespołu organizującego szkołę.

 

Czas wakacji jest dobrym czasem, chociaż trudnym ze względu na terminy wyjazdów. Jego plusy to – dysponowanie dużą ilością wolnego czasu przez uczestników, a także przeważnie wolne lub mało obciążone komputery w Centrum Obliczeniowym.

Uczestnik może przy ciężkiej swojej pracy zrealizować w tym okresie praca badawczą bądź dyplomową.