- struktury przestrzenne 3D (multimedia, film, cząsteczki interaktywne)
- przygotowanie plików do druku 3D (zapis w formacie STL)

Zobaczenie struktur  chemicznych i dotknięcie ich otwiera umysł i kreatywność. Umożliwia zrozumienie zachodzących zjawisk między innymi dokowanie, reaktywność, solwatację, konformację.

      Cząsteczki    Cząsteczki   Cząsteczki

Interaktywne przedstawianie modeli na monitorze komputera daje tą przewagę iż możemy obrócić cząsteczkę w dowolną stronę, wejść w głąb skomplikowanych struktur.  Obiekt wydrukowany na drukarce 3D zyskujemy możliwość bezpośredniego dotknięcia struktury, dotknięcia, przymierzenia uniezależniamy się od ekranu komputera.

Struktura zapisana jest w formacie STL(ang. STereoLithography), który jest międzynarodowym formatem do druku 3D, stereolitografii. Format ten umożliwia prace z obiektem w programach do wizualizacji, programach projektowych typu CAD, programach do grafiki 3D, monitorach 3D.  Dla drukarek 3D format STL jest wygodny, gdyż daje  możliwość skalowania obiektu (powiększania-zmniejszania), układanie modelu (obracanie).

W ramach  realizowanego zlecenia otrzymujecie Państwo:
- plik STL
- instrukcje do wizualizacji pliku STL
- film z rotującą cząsteczka (na życzenie)
- zdjęcia przestrzennej  struktury

Ważne: Otrzymane struktury w STL można wydrukować w drukarniach 3D w Polsce i zagranicą,  z różnych materiałów, różnych wielkości. Na życzenie Państwa również drukujemy takie modele u nas. Przygotowujemy również struktury przestrzenne bazując na standardach naukowych.

Wysyłam zapotrzebowanie na email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opinie:

Wykładam chemię organiczną i zawsze miałem problemy ze stereochemią. Dzięki wizualizacji studenci zaczęli szybciej rozumieć.”  Ania z Katowic

Jestem artystką i chciałam przedstawić miłość. Dzięki współpracy otrzymałam cząsteczki miłości. Miłość jest skomplikowana tak jak fenyloetyloamina :).”  Dorota z Poznania

"Dziś obok merytorycznej treści liczy się prezentacja wyników, dlatego zdecydowałem się na współpracę z RI i skorzystanie z ich usług. Chociaż na początku byłem sceptyczny, ale już rok współpracuję i jestem zadowolony" Profesor z Warszawy.

Chcę dowiedzieć więcej wysyłam email na:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.