Portal molnet.eu działa w ramach przedsięwzięć firmy Rootinnovation sp. z o.o. wspierające działania zakresu badań i rozwoju. Korzystając z doświadczenia oferujemy:

Szkolenia

  Szkolenia zakresu chemii, modelowania molekularnego, analizy danych. Szkolenia wszystkie są zakończone certyfikatami, możliwe jest także zdanie egzaminów. Specjalizujemy się w szkoleniach „praktycznych” w których dana osoba rozwiązuję swój problem. Dzięki temu oprócz umiejętności przyspiesza swoją prace badawczą. Szkolenia prowadzimy dla studentów, doktorantów, doktorów czy kadry zarządzającej.

   

Prowadzenie projektów

Niejednokrotnie podczas pisania projektów naukowych badania wymagają wsparcia interdyscyplinarnego zakresu modelowania czy analizy statystycznej danych. Znalezienie rzetelnych osób oraz zagwarantowanie wyników w określonych ramach czasowych jest niezbędne na sukces projektu. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, możemy wzmocnić naszymi pomysłami na początku procesu ubiegania się o finanse lub także ratować projekt jeżeli terminy są zagrożone. Z naszego doświadczenia skorzystały już zespoły z uczelni Wrocławskich, Częstochowskich, Poznańskich, Olsztyńskich, Krakowskich.

 

Grafika, TExt, tłumaczenia

Dla wydawców czasopism, działań internetowych, agencji reklamowych, czy uczelni, zespołów – niejednokrotnie potrzeba sprawdzonej grafiki ilustrującej określone zagadnienie. W tym celu stworzyliśmy możliwość przygotowywania materiału graficznego jak i merytorycznego (artykuł popularnonaukowy, naukowy) opisujące dane zagadnienie. Grafiki, animacje są oryginalne i odpowiadają prawidłowym modelom cząsteczek, natomiast treść jest poddana surowej recenzji – dlatego jest wolna od błędów merytorycznych. Wykonujemy tłumaczenia specjalistyczne i opracowania.*

 

Druk 3D

Wykonujemy druk 3d różnych modeli w tym cząsteczek 3D. Przygotowujemy także modele w formatach STL do własnego wydruku. Więcej na stronie www.3d.molnet.eu

   

Analiza danych

Modelowanie to nie tylko badania teoretyczne ale także umiejętność odpowiedniego powiązania oraz interpretacji danych naukowych. Dysponując przeogromnym doświadczeniem polecamy się w interpretacji oraz wykonaniu badań z zakresu NMR (Nuklearny Rezonans Magnetyczny), UV-VIS , RAMAN, IR, EPR, oraz innych technik spektroskopowych.

 

Marketing – promocja -patronat

Dysponując pierwszą powstałą w Polsce platformą dotyczącą modelowania molekularnego – molnet.eu, własnymi kontaktami, newsletterem oraz współpracą z czasopismami i zespołami naukowymi możemy podjąć się promocji produktów, wydarzeń, konferencji czy wyników. Grupa docelowa to studenci, doktoranci, ludzie nauki.

   

 

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie dbając o zadowolenie naszych klientów.

Jeżeli masz pytanie pisz a w ciągu 24 godzin odpowiemy!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

*w odpowiedzi na częste zapytania wyjaśniamy – nie piszemy prac magisterskich!, działamy uczciwie i etycznie i tego także wymagamy od naszych klientów.

- materializacja cząstek chemicznych i biologicznych
- modele przestrzenne związków na zamówienie

Odbiór informacji poprzez zmysł wzroku i dotyku otwiera umysł, kreatywność, usprawnia koordynacje, wyobraźnię a w konsekwencji stymuluje innowacyjność.

Wykonujemy modele struktur przestrzennych Państwa związków, cząstek. Przykłady realizacji poniżej.

- przygotowanie i optymalizacja struktur
- teoretyczna analiza fizykochemiczna i strukturalna

Wsparcie Państwa badań naukowych w obszarze chemii, biotechnologii, farmacji, fizyki stanowią obliczenia teoretyczne. Ten kilkukrotnie nagradzany obszar  nauki nagrodami Nobla daje możliwości ubogacania  Państwa pracy naukowo-badawczej poprzez wizualizacje struktur-cząsteczek oraz procesów, lepszą interpretacje wyników badań fizykochemicznych czy przewidywanie, projektowanie właściwości materiałów i związków przed ich wytworzeniem.

do:
- wizualizacja struktur przestrzennych 3D (multimedia, film, cząsteczki interaktywne, obracanie)
- przygotowanie plików do druku 3D (zapis w formacie STL)

Zobaczenie struktur  chemicznych i dotknięcie ich otwiera umysł i kreatywność. Umożliwia zrozumienie zachodzących zjawisk między innymi dokowanie, reaktywność, solwatację, konformację.

- struktury przestrzenne 3D (multimedia, film, cząsteczki interaktywne)
- przygotowanie plików do druku 3D (zapis w formacie STL)

Zobaczenie struktur  chemicznych i dotknięcie ich otwiera umysł i kreatywność. Umożliwia zrozumienie zachodzących zjawisk między innymi dokowanie, reaktywność, solwatację, konformację.

      Cząsteczki    Cząsteczki   Cząsteczki

Interaktywne przedstawianie modeli na monitorze komputera daje tą przewagę iż możemy obrócić cząsteczkę w dowolną stronę, wejść w głąb skomplikowanych struktur.  Obiekt wydrukowany na drukarce 3D zyskujemy możliwość bezpośredniego dotknięcia struktury, dotknięcia, przymierzenia uniezależniamy się od ekranu komputera.

Struktura zapisana jest w formacie STL(ang. STereoLithography), który jest międzynarodowym formatem do druku 3D, stereolitografii. Format ten umożliwia prace z obiektem w programach do wizualizacji, programach projektowych typu CAD, programach do grafiki 3D, monitorach 3D.  Dla drukarek 3D format STL jest wygodny, gdyż daje  możliwość skalowania obiektu (powiększania-zmniejszania), układanie modelu (obracanie).

W ramach  realizowanego zlecenia otrzymujecie Państwo:
- plik STL
- instrukcje do wizualizacji pliku STL
- film z rotującą cząsteczka (na życzenie)
- zdjęcia przestrzennej  struktury

Ważne: Otrzymane struktury w STL można wydrukować w drukarniach 3D w Polsce i zagranicą,  z różnych materiałów, różnych wielkości. Na życzenie Państwa również drukujemy takie modele u nas. Przygotowujemy również struktury przestrzenne bazując na standardach naukowych.

Wysyłam zapotrzebowanie na email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opinie:

Wykładam chemię organiczną i zawsze miałem problemy ze stereochemią. Dzięki wizualizacji studenci zaczęli szybciej rozumieć.”  Ania z Katowic

Jestem artystką i chciałam przedstawić miłość. Dzięki współpracy otrzymałam cząsteczki miłości. Miłość jest skomplikowana tak jak fenyloetyloamina :).”  Dorota z Poznania

"Dziś obok merytorycznej treści liczy się prezentacja wyników, dlatego zdecydowałem się na współpracę z RI i skorzystanie z ich usług. Chociaż na początku byłem sceptyczny, ale już rok współpracuję i jestem zadowolony" Profesor z Warszawy.

Chcę dowiedzieć więcej wysyłam email na:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.