Praktyczna Szkoła Modelowania III – 2013 - organizowana przy współpracy z Makolabem, HyperCube, Hyperchemem i ICM, zrzeszające 37 uczestników, którzy podjęli wspaniałą przygodę rozwiązywania zagadnień na podstawie programu HyperChem. Po raz pierwszy szkoła zakończyła się spotkaniem w Warszawie, na którym sam Dr Nils Ostlund (założyciel HyperCube) wygłosił wykład dotyczący powstawania oraz historii oprogramowania do modelowania na świecie. Czuliśmy, jakbyśmy tam, razem z Wielkimi tego świata, byli przy jednym komputerze.
Poniżej przedstawiamy dokumenty, informację już archiwalne związane z tą szkołą. Niektóre zagadnienia zostały poprawione i dołączone do kategorii szczegółowych serwisu molnet.eu
Praktyczna szkoła Modelowania Molekularnego III
Z przyjemnością zapraszamy Państwa do niezwykłej przygody z modelowaniem molekularnym (zwanym również in silico, chemią obliczeniową), jakim są te warsztaty, które mają Państwu pomóc w stosowaniu najnowocześniejszych metod w rozwiązywaniu problemów. Dzięki uczestnictwu w przygotowanej szkole uzyskują Państwo wsparcie swojej pracy badawczej o nowe wyniki, interpretacje, lub zaprojektowanie nowych struktur o pożądanych właściwościach – dane te przydatne będą Państwu do publikacji lub podjęcia dalszych prac badawczych. Innym aspektem, który chcemy pokazać w praktyce to aktualna łatwość zastosowania i wykonywania obliczeń.
Cały kurs jest adresowany do osób, które zaczynają lub rozważają rozpoczęcie pracy z modelowaniem molekularnym. Na szkole skupiać się będziemy na rozwiązywanie problemów niż na chemii kwantowej. Staraliśmy się wybrać zagadnienia związane z medycyną, farmacją oraz badaniami biologicznymi.
Organizatorzy
W tym roku miło nam poinformować, że zebraliśmy grono wspaniałych osób oraz firm, które umożliwią przeprowadzenie szkoły na najwyższym i z większym rozmachem poziomie. W szczególności podkreślamy fakt, że oprogramowanie, na którym będziemy pracować jest udostępnione przez naszego partnera HyperChem.
Poniżej prezentujemy krótkie informacje o podmiotach organizujących szkołę:
*Fundacja Rozwoju Nauki i Biznesu w obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych
*Hypercube, Inc
*MakoLab S.A.
*Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM)
*RootInnovation sp. z o. o.
Za organizowaniem przedsięwzięcia zawsze stają osoby, dlatego przedstawiamy je: Dr Michał Jaskólski (Makolab SA), Dr Magdalena Gruziel (ICM), Dr Nils Ostlund (Hypercube), Dr Jacek Doskocz (Fundacja, PAN), mgr farm Jacek Kujawski (Fundacja, za dwa tygodnie już dr UMP), mgr Agnieszka Doskocz (Fundacja), Anna Myka (Fundacja, UMP), Beata Drabińska (Fundacja,UMP), Oskar Uchańsk , (UW, Fundacja), Małgorzata Waliczek (Fundacja, PWr)mgr Monika Wereńska (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), mgr inż. Paweł Grabowski .... oraz Dr Marek Doskocz (Fundacja, RootInnovation sp.zoo).
Historia Szkoły
Idea praktycznej Szkoły Modelowania Molekularnego narodziła się w wakacje 2009 roku i była zainspirowana pobytem 2005 roku w Stanach Zjednoczonych i uczestniczenia w szkoleniu organizowanym przez profesora Jerzego Leszczyńskiego, które odbyło się w Jacson State University. Zdobywanie wiedzy w Praktycznej Szkole Modelowania Molekularnego polega na rozwiązywaniu określonych problemów badawczych, które są często spotykane w rzeczywistości. II edycja odbyła się w 2011 roku. Podsumowując w szkołach wzięło udział kilkadziesiąt osób z kraju oraz zagranicy, wszystkie szkoły odbyły się wirtualnie poprzez portal molnet.eu. W tym roku robimy szkołę z największym rozmachem i z cennymi nagrodami.
Wymagania dla uczestnika
Wiedza: podstawowa wiedza z zakresu chemii organicznej, mile widziana wiedza z podstaw chemii teoretycznej, umiejętność posługiwania się komputerem, oraz pasja i chęć poznania czegoś nowego. Finanse: szkoła jest darmowa, jest jeden dzień z przeznaczeniem na wspólne spotkanie w Warszawie, organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu i ewentualnego noclegu. Sprzęt-programowanie: komputer z systemem Windows na którym nie była instalowana jeszcze wersja 10 dniowa oprogramowania Hyperchem, dostęp do internetu, słuchawki, mikrofon, mile widziana kamera. Czas: szkolenia są on-line i trwają 10 dni, 1 dzień spotkania w centrum ICM w Warszawie.
Zgłaszanie się wraz z krótkim opisem projektu który chce się rozwiązać proszę poprzez formularz kontaktowy Fundacji na stronie www.plusuj.pl lub poprzez formularz kontaktowy www.molnet.eu
Szkoła zaczyna się 19 - 23 marca 2013 (zajęcia on-line)
25 marca - spotkanie w Warszawie wraz z wykładem, rozdanie nagród
26-28 marca projekt własny
zapisy
lub formularz kontaktowy